Easy hockey jääkiekkokerho aloittaa 28.9.2023 uuden kauden
Julkaistu: 24.07.2023 18.08

Easy hockey jääkiekkokerho aloittaa 28.9.2023 uuden kauden

Seuran harrastajaryhmä Easy hockey jääkiekkokerho aloittaa 28.9.2023 uuden kauden 2023-2024 - tervetuloa mukaan!

Voit tulla tutustumaan toimintaan koska vain ja ilmoittautua saa koko kauden ajan. Ensimmäisen kerran kokoonnumme torstaina 28.9.2022 klo 17:15-18:15, ryhmä kokoontuu aina torstaisin samaan aikaan, vain koulujen lomaviikot 42 ja 8 lomailemme. Harjoitusajat näkyvät nettisivuillamme sekä jäähallin kalenterissa. Syksyllä 10 kertaa ja kevätkaudella 10 kertaa. Kerhon osallistumismaksu 70€ syyskaudesta (sisältää Jääkiekkoliiton vakuutuksellisen pelipassin, seuran jäsenmaksun sekä harjoitusjäävuorot).

Varusteiksi tarvitset vähintään ristikollisen kypärän, luistimet, kaulasuojan sekä oman mailan, halutessasi voit laittaa enemmänkin varusteita. Taklaaminen ja lämärit pelatessa kielletty, turvallisuuden vuoksi. Jäähallilla on paljon käytettyjä varusteita, joita voimme antaa käyttöön, kysy rohkeasti.

Kerho on tarkoitettu ensisijaisesti niille, jotka haluavat pelata jääkiekkoa harrastusmielessä perinteisen sarja- ja joukketoiminnan ulkopuolella. Jääkiekkokokemusta saa olla, mutta se ei ole missään tapauksessa pakollista. Kerhoon on helppo tulla mukaan, aina saa tulla ensin kokeilemaan. Ja kerhon kautta on mahdollisuuksia liittyä myös seuran muuhun joukkuetoimintaan.

Kerho on tarkoitettu ensisijaisesti 2006-2013 syntyneille tytöille ja pojille, mutta nuorempiakin voidaan ottaa mukaan, jos luistelutaidot ja koko sallii - kysy rohkeasti lisää. Harjoitukset toteutetaan pääasiassa pelinä - koko kentän tai pienaluepeliä pelataan noin 70-100% kokonaisajasta. Harjoitusten muu sisältö riippuu osallistujien taitotasosta.

Jäähallilla mahdollisuus säilyttää varusteita omassa lukitussa varastossa - ei tarvitse kuljettaa edestakaisin kodin ja hallin välillä.

Kerhon vastaavana toimii Maija Laine, kerho etsii ohjaajia mukaan toimintaan - OTA YHTEYTTÄ!


Someron Pallon Juniorit

Hämeen Härkätie 201

31400 Somero

www.sopajuniorit.com

Y-tunnus: 1468999-6